דיני עבודה – למען העובדים

כל עובד צריך לדעת, שכאשר הוא נמצא במקום עבודתו יש חוקים ששומרים על זכויותיו. למרות העובדה שהוא עובד שכיר הנתון למרותם של מנהליו, יש לו זכויות רבות כעובד מן המניין, זכויות שחשוב שיכיר. דיני עבודה כוללים דינים רבים הקובעים כי במקרים מסוימים עובד בהחלט יכול להגיש תביעה נגד מעסיקו ובמקרים רבים לזכות בפיצויים המגיעים לו על פי חוק.

בין המקרים האמורים:

פיטורי אישה בהריון – החוק קובע כי אסור לפטר אישה בהיריון אשר מועסקת במקום העבודה למעלה מחצי שנה, אלא אם הוכח מעבר לכל ספק, כי הפיטורין אינם קשורים לעובדת היותה הרה. במקרים שכאלה על המעסיק לפנות למשרד התמ"ת ולקבל אישור מיוחד לפיטורין, שבדרך כלל אינו ניתן בקלות. חשוב לדעת, כי גם לאחר חזרתה של האישה מחופשת הלידה חל איסור לפטרה עד חלוף 60 יום מחזרתה לעבודה וגם כי לאחר הלידה האישה יכולה להתפטר לצורך טיפול בילד, ולקבל פיצויי פיטורין מהמעסיק.

פיטורין

במקרה של פיטורי עובד שעבד במקום העבודה למעלה משנה, חייב המעסיק לשלם לו פיצויי פיטורין. פיצויי פיטורין הם שווי ערך למשכורת של חודש עבודה אחד על כל שנת עבודה. במקרה בו פוטר עובד לפני תום שנת העבודה אולם לאחר שחלפו 11 חודשי עבודה, ייחשב הדבר כאילו ניסה המעביד להתחמק מתשלום הפיצויים ועל פי דיני עבודה במקרה של תביעה יחויב המעסיק לשלמם.
התפטרות בדין מפוטר – במקרים הבאים יהיה זכאי עובד שהתפטר לפיצויי פיטורין: התפטרות עקב מצב בריאותי שלו עצמו או של קרוב משפחה, התפטרות עובדת לצורך טיפול בילד, התפטרות עקב הרעת תנאים, התפטרות עקב העתקת מקום מגורים (במקרים מסוימים) והתפטרות עקב גיוס לכוחות הביטחון.

הלנת שכר

עובד ששכרו לא שולם במועד יזכה במקרים רבים לפיצוי כספי יחסי על פי משך תקופת העיכוב בתשלום.

דיני עבודה למען המעסיקים

דיני עבודה מטרתם להגן גם על המעסיקים, במקרים כגון התפטרות עובד ללא הודעה מוקדמת כפי שנקבע בחוזה או הפרה של סעיפים אחרים בחוזה העבודה.

דיני עבודה – זו העבודה שלנו

יהודה אדרי משרד עו"ד ונוטריון מתמחה בתחום דיני עבודה. במהלך שנות פעילותו ייצג המשרד עובדים ומעסיקים רבים, וליווה אותם עד להשגת התוצאה הטובה ביותר בעניינם.

לקבלת מידע נוסף אודות דיני עבודה ולקביעת פגישת ייעוץ – צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

סיפורי הצלחה של המשרד