אדם החייב כספים לגורמים שונים עלול למצוא את עצמו חשוף להליכי הוצאה לפועל – הליכים שבמסגרתם עומד החייב בפני עיקול המיטלטלין שלו, חשבון הבנק שלו, משכורתו ו/או נכסיו. אם אתם עומדים בפני הליך הוצאה לפועל, חשוב מאוד שתפנו אל עורך דין הוצאה לפועל אשר יסייע לכם לקבל את כל זכויותיכם ולעבור את התהליך באופן שימזער ככל שניתן את הנזקים ואת עוגמת הנפש.

האם אפשר לבטל הליכי הוצאה לפועל?

אם פועלים בהקדם, ישנן בהחלט דרכים לבטל הליכי הוצאה לפועל, כגון הסרת עיקולים על חשבון הבנק או על המשכורת, ביטול עיקולם של נכסים אשר ערכם עולה בהרבה על ערך החוב ועוד. בנוסף, ניתן להשיג השהייה של הליכי הוצאה לפועל, המקנה לחייב זמן נוסף להסדיר את חובו.

האם יש דרכים להקל על החייב?

ישנן מספר דרכים שנועדו לסייע לחייב לשלם את חובו: איחוד תיקים – במקרה שהחייב חייב כספים למספר נושים, באפשרותו לבקש איחוד תיקים. משמעותו של איחוד תיקים הוא מתן אפשרות לחייב לשלם לכל נושיו על פי תוכנית תשלומים שנקבעת בהתאם ליכולתו האמיתית. את הבקשה לביצוע איחוד תיקים על החייב להגיש בלשכת ההוצאה לפועל בה נפתחו רוב התיקים נגדו. חשוב לציין שניתן להגיש את הבקשה רק במידה שהחייב שילם 3% מהחוב התלוי נגדו עד לקבלת ההכרעה לגבי הבקשה לאיחוד תיקים. הכרזה על החייב כ"חייב מוגבל באמצעים" – חייבים שלא מעוניינים להתעמת עם נושיהם יכולים לבקש מראש ההוצאה לפועל להכריז עליהם כעל "חייב מוגבל באמצעים". אמנם הכרזה זאת מטילה עליהם הגבלות ואיסורים שונים ואף חושפת את שמם ברשימה הגלויה לעיני הציבור כשם של אנשים שלא כדאי לנהל אתם עסקים, אולם הכרזה כזאת מעכבת את כל ההליכים נגדם, כולל הליכי הוצאה לפועל.

פשיטת רגל

אדם שהעסק שלו התמוטט ונמצא בחובות לאנשים רבים, יכול להכריז על פשיטת רגל. גם נושה שלא מקבל את כספיו יכול לבקש להכריז על החייב כעל פושט רגל. במקרה כזה מתבצע כינוס נכסים של החייב ומימושם באופן כזה שנושיו יקבלו כמה שיותר כסף. הליך זה טומן בחובו שני יתרונות מרכזיים: הגנה על החייב מפני נושיו ומניעה של העלמת רכוש על ידי החייב.

אתכם לאורך כל הדרך

אם נקלעתם להליכי הוצאה לפועל או שאתם חושבים להכריז על עצמכם כעל פושטי רגל בגלל חובות גדולים, חשוב שילווה אתכם עורך דין מקצועי המתמחה בתחומים אלה. צוות עורכי הדין הפועל במשרד עורכי דין יהודה אדרי ישמח לתת לכם ייעוץ מקצועי אישי וללוות אתכם לאורך כל הדרך, עד לסיומו של התהליך לשביעות רצונכם ככל שאפשר יהיה.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ – פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.

סיפורי הצלחה של המשרד