חוק המקרקעין שנקבע בשנת 1969 קובע, כי מקרקעין הוא "קרקע, כל הבנוי והנטוע עליה וכל דבר המחובר אליה; חיבור של קבע או זמני". בעלות על מקרקעין היא הזכות להחזיק בקרקעות, בכל דבר הבנוי עליהן ובכל דבר המחובר אליהן, ולבצע בהם עסקאות שונות כגון מכירה או השכרה.
דיני מקרקעין כוללים סוגיות רבות ונרחבות, ולכן מומלץ מאוד שכל עסקת מקרקעין תלווה בערוך דין המתמחה בתחום.

קנייה או מכירה של דירה – רק בליווי עורך דין

אם אתם בעליו החוקיים של נכס כלשהו ואתם מעוניינים למכור אותו, חשוב מאוד שתיעזרו בעורך דין מומחה לענייני מקרקעין. עורך דין שכזה יוכל לסייע לכם לנסח חוזה מכירה שיכיל בתוכו את כל הסעיפים ויתייחס לנושאים שונים כגון זהות המוכר, שעבוד הנכס, מיסוי ועוד. גם מצד הקונה חשוב מאוד שיהיה מעורב בעניין עורך דין, אשר ידאג לזכויותיו ויוודא שמדובר בנכס שאכן נמצא בבעלות המוכר, שהוא אכן פנוי למגורים ושאין עליו שעבודים או חובות שהקונה מאוד לא היה רוצה שיעברו אליו. מכל הסיבות הללו חשוב מאוד שעסקה של מכירת דירה ושל קניית דירה תתבצע על ידי עורכי דין מטעם שני הצדדים על מנת להבטיח שהעסקה תתבצע לשביעות רצון כולם.

השכרת דירה – לא פשוט כמו שזה נראה

אנשים רבים טועים לחשוב, שכאשר מדובר בעסקת השכרת דירה אין צורך בליווי של עורך דין. היום ניתן להשיג חוזים סטנדרטיים אשר נראים מספקים, אולם בפועל הם לא חוזים שאפשר לסמוך עליהם שייצגו נאמנה את כל דרישותיכם, הן כמשכירי נכס והן כשוכרים. הסתמכות על חוזים סטנדרטיים שכאלה עלולה לגרום לשני הצדדים למפחי נפש ואף לנזקים כלכליים, שיעלו הרבה יותר משכר הטרחה של עורך דין.

דיני מקרקעין – רק עם עורך דין מכל הסיבות האמורות לעיל ומסיבות רבות נוספות שקצרה היריעה מלפרט, מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין.

יהודה אדרי משרד עורכי דין ונוטריון הוא משרד עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין ואשר סייע לבעלי נכסים, לקונים ולשוכרים רבים לחתום על עסקאות מקרקעין שייצגו נאמנה את כל האינטרסים החשובים להם.

אם אתם עומדים בפני מכירת דירה, רכישת דירה, השכרת דירה או שכירת דירה, פנו אלינו ונשמח לספק לכם ייעוץ והכוונה משפטיים ברמה הגבוהה ביותר.

סיפורי הצלחה של המשרד