מחלות מקצוע – מהי מחלת מקצוע, ומה מגיע לנו במקרה של מחלת מקצוע

רבים האנשים הנוטים לחשוב כי אחוזי נכות וקצבה ניתנים רק לאלה שנפגעו עקב תאונת עבודה, נכות מולדת, או צבאית. אך בעולם בו ישנן זכויות עובדים, קיים מושג בשם מחלת עבודה, המסכם את מגוון התחלואים והנזקים שנוצרו לעובד בעקבות אופן עבודתו, מקום עבודתו ואופי העבודה. אז מהי מחלת עבודה? וכמה אחוזי נכות ניתן לקבל עקב מחלת עבודה.

מהי מחלת עבודה?

מחלת עבודה, או בשמה שני מחלת מקצוע היא נזק בריאותי שנגרם לעובד עקב עבודתו, או לחלופין ישנה מחלה ספציפית בה לקה במהלך עבודתו. לעתים סוג העבודה הוא הגורם למחלה, או במקרים חמורים סוג העבודה הטיל מום או נכות בעובד. השוני בין מחלת מקצוע לתאונת עבודה טמון בכך שמחלת העבודה נוצרת בהדרגתיות במהלך העבודה והיא יכולה להיגרם ולהחמיר בניגוע לתאונת עבודה בה נגרם נזק ברור ומיידי לעובד. התנאי להגדרה של מחלת מקצוע היא כי קיים קשר ישיר בין החמרת המצב הבריאותי של העובד לאופי עבודתו. כמו למשל: עבודה בכור גרעיני, עבודה עם חומרים מסוכנים, עבודה בהוראה הסוחטת את תפקודי הקול והשמיעה, עבודה בה ישנה מעמסה כבדה על הגוף ולעתים גם על הנפש ועוד. מכל מקרה, ביטוח לאומי הגדיר מגוון מחלות מקצוע נפוצות ומוכרות לפיהן נקבעים אחוזי הנכות, הפיצויים והתגמולים לעובד שלקה במחלת עבודה.

 

מחלת עבודה ומיקרו טראומה

 מחלת עבודה מוגדרת פעמים רבות כמיקרו טראומה – הלוא היא מצב פיזי קשה הנגרם מפגיעות נמשכות באחד מאברי הגוף תוך גרימת נזק מצטבר לאותו איבר. עובד שיוגדר כסובל באיבריו ממיקרו טראומה שנגרמה במקום עבודתו יוכל להיות מוכר כסובל ממחלת מקצוע.  מיקרו טראומה יכולה לגרום לדלקות, כאבי גב כרוניים, ונזק תמידי ובלתי הפיך לאיבר שהיה פעיל בזמן העבודה ואף נשחק. את המיקרו טראומה ניתן לנסות ולהוכיח באמצעות רופא מומחה שיעיד על קשר ישיר בין הנזק לאיברי הגוף, הדלקת, או ההחמרה במצב הבריאותי כמו גם הנפשי שנגרמו מאופן העבודה השוטפת של התובע.

מקרים כגון: עובדי יהלומים שנפגעים בכתפיים, רצפים שסובלים מפגיעה בברכיים, נהגי אוטובוס ומוניות הנפגעים לאורך עמוד השדרה וכדומה – יוכרו כמחלת מקצוע, ואין לראות נזקים אלה כמכת גורל ויש למצות את הזכויות בליווי עו"ד מול המוסד לביטוח לאומי.

כיצד מגישים תביעה למחלת מקצוע?

 לפני שניגשים ומתחילים בתהליך אל מול ביטוח לאומי יש להבין כי ביטוח לאומי על וועדותיו מקשים מאד באישורי מחלות עבודה כמו גם בקצבאות וכספי פיצויים. לשם כך מוטב להתייעץ ולהיעזר בעורך דין שיוכל לנתב ולייעץ לכם על הדרך הקצרה והיעילה ביותר להגשת התביעה. עורך דין מתמחה בדיני עבודה ובדיני ביטוח לאומי יוכל לעזור לכם להגיש את התביעה בצורה חכמה, מסודרת ומהירה יותר, וזאת משום שעורכי דין מכירים מקרוב את הצינורות המקובלים ואת הזרימה המהירה יותר.

את התביעה לביטוח לאומי מגישים על ידי טופס בצרוף המסמכים הרפואיים המוכיחים וקושרים את המצב הפיזי של התובע אל מקום עבודתו. על מנת להוכיח את הקשר יש לעמוד במגוון קריטריונים שמציב הביטוח הלאומי.

 דחיית תביעת מחלת עבודה מביטוח לאומי

הגשתה של תביעה לביטוח לאומי על מנת שיכיר בכם כסובלים ממחלת מקצוע היא משימה לא קלה. פקיד הקביעות של ביטוח לאומי אינו ממהר לאשר תביעות מסוג זה וזאת כי היכולת להוכיח את הקשר הישיר בין מקום העבודה ואופי העבודה למצב בריאותי הקשה של התובע אינה פשוטה. במידה ופקיד התביעות אישר את התביעה למחלת מקצוע, אזי יש להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות ואז תעמדו בפני ועדה לקביעת שיעור הכנות על ידי הועדה.

בכל מקרה, מוטב להתייעץ עם עורך דין לגבי הסיכויים להכרה במחלת המקצוע וקבלת קצבה לסובלים ממחלת מקצוע או להותיר את הטיפול בתביעתכם לעורך דין המתמחה בזכויות עובדים ודיני ביטוח לאומי. במידה ופקיד התביעות דחה את תביעתכם יש באפשרותכם להגיש תביעה לבית הדין אשר חולקת על החלטת פקיד התביעות.

 יהודה אדרי משרד עו"ד ונוטריון מתמחה בתחום דיני עבודה ודיני ביטוח לאומי. במהלך שנות פעילותו ייצג המשרד עובדים ומעסיקים רבים, וליווה אותם עד להשגת התוצאה הטובה ביותר בעניינם.

סיפורי הצלחה של המשרד