תאונות עבודה

תאונות עבודה מוגדרת בחוק כמקרה שבו נגרמו לעובד נזקי גוף כתוצאה מתאונה שאירעה במקום העבודה שלו, בדרך אליו, בנסיעה שביצע במסגרת עבודתו או כשיצא לקנות מזון במהלך יום העבודה. עובד שנפגע יכול לתבוע פיצויים בגין התאונה מהמוסד לביטוח לאומי ובמקרים מסוימים גם מהמעסיק או מחברת הביטוח שלו.

בנוסף לאותן תאונות עבודה "קלאסיות", כגון תאונת דרכים בדרך אל מקום העבודה, נפילה מסולם במקום העבודה או פגיעה ממכונה חשמלית, ניתן להגיש תביעה לפיצוי עבור נזקי גוף שנגרמו לעובד כתוצאה ממחלת מקצוע, המוגדרת כמחלה שנגרמה לעובד בתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים במהלך שעות העבודה, כתוצאה מתנאי עבודה קשים שעלולים להזיק לבריאות העובד ועוד (ניתן למצוא רשימת מחלות שהתפתחותן יכולה לנבוע מעבודה בתנאים מסוימים בתקנות המוסד לביטוח לאומי).

תאונות עבודה – ההליך המשפטי

במקרה של תאונת עבודה מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום ובקיא בכל ההגדרות, המושגים והפרוצדורות הכרוכים בהגשת תביעה מסוג זה. ראשית יש לדאוג להוכיח שאכן מדובר בתאונת עבודה כפי שקובע החוק, ושנית – לתאר במדויק את היקף הנזק, שיקבע את היקף הפיצויים שיקבל העובד. בהקשר זה יש לציין, בין היתר, את ההוצאות הרפואיות שעל העובד להוציא על טיפולים שעליו לעבור כתוצאה מהתאונה, את מידת הנכות שנקבעה לו (אם נקבעה) ובמידה שכן – גם את ההוצאות שהיה עליו להוציא עבור התאמת דיור או רכב למצבו החדש ו/או עבור קבלת סיוע בתפקוד היומיומי. כמו כן, במקרה של פגיעה ביכולת ההשתכרות של העובד יש לציין זאת בתביעה על מנת שהשופט יתייחס גם להיבט זה כאשר יקבע את סכום הפיצויים שיקבל התובע.

תאונות עבודה – עורך דין מומחה

אם נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה, מומלץ שתפנו אל עורך דין מומחה בתחום על מנת שילווה אתכם לאורך כל הדרך החל ממילוי כתב התביעה, דרך ייצוג בפני הוועדות הרפואיות השונות וכלה בערעור על החלטותיהן, אם נדרש כזה. יהודה אדרי הינו משרד עו"ד ונוטריון המתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים ומלווה אותם עד להשגת התוצאות הטובות ביותר.


לקבלת מידע נוסף אודות תביעות תאונות עבודה ולקביעת פגישת ייעוץ –פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.

סיפורי הצלחה של המשרד